POWIAT WAŁECKI
POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka
Powiat Wałecki


     
"Spotkania na miedzy" i "Festiwal Żubra"

Powiat Wałecki był organizatorem tegorocznych "Spotkań na miedzy", które odbyły się w dniu 7 lipca 2013 r. w Mirosławcu. Ideą corocznych spotkań czterech zaprzyjaźnionych powiatów: czarnkowsko - trzcianeckiego, strzelecko - drezdeneckiego, gorzowskiego i wałeckiego jest podtrzymywanie dobrosąsiedzkich kontaktów i aktywizacja środowisk poprzez uczestnictwo, prezentację dorobku kulturalnego i turystycznego oraz wspólne projekty inwestycyjne sąsiadujących ze sobą regionów.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Zaprzyjaźnione powiaty spotkały się razem już po raz szósty i drugi raz w Mirosławcu. Od 2008 r. do 2011 roku spotykały się ze sobą trzy powiaty, do których oficjalnie dołączył Powiat Gorzowski.
Podczas tegorocznych spotkań, które były częścią "Festiwalu Żubra", poszczególne powiaty reprezentowali m.in. Andrzej Bajko Starosta Strzelecko - Drezdenecki, Tadeusz Teterus Wicestarosta Czarnkowsko - Trzcianecki, Dawid Gierkowski Naczelnik Wydziału Rozwoju i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gorzowie Wlkp., Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta i Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu. Gościem honorowym był prof. dr hab. Myron Jankiv Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku, który przyjechał do Wałcza i Mirosławca w związku z występami zespołu "SONECZKO" z Żytomierza (Ukraina) m.in. podczas "Festiwalu Żubra".
Gości przywitał Starosta Wałecki oraz Piotr Pawlik Burmistrz Mirosławca, którzy zaprosili na scenę przedstawicieli partnerskich powiatów. Krótki wystąpienie miał również Myron Jankiv Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku, który dziękował za miłe przyjęcie i gratulował samorządowcom ich inicjatywy. Po krótkich wystąpieniach samorządowcy oddali scenę dla artystów, którzy przyjechali razem z delegacjami z zaprzyjaźnionych powiatów.
Powiat Czarnkowsko - Trzcianecki reprezentowali wokalistki Aleksandra Purtak, Aleksandra Maćkowiak, Agata Wilant i duet saksofonowy w składzie: Dawid Żyliński i Ryszard Bryk. Powiat Strzelecko - Drezdenecki reprezentowany był przez wokalistkę Sarę Zimny, Powiat Gorzowski: Julię Bury, a na zakończenie wystąpił zespół BSP z Powiatu Wałeckiego w składzie: Maciej Bodziewski - wokal, gitara prowadząca, Michał Ciepielewski - gitara basowa Filip Kuternowski-gitara rytmiczna Jacek Sienkiewicz - perkusja.

     
Uroczystość wręczenia dyplomów

W dniu 5 lipca 2013 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki uczestniczył w uroczystości wręczenia dyplomów absolwentom Wyższej Szkoły Biznesu w Pile, która odbyła się w sali audytoryjnej Uczelni.


     
Wysokie miejsce wałeckiego PODGiK-u
Powiat Wałecki


Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Wałczu znalazł się wśród 10 najlepszych PODGIK-ów w kraju w plebiscycie zorganizowanym przez miesięcznik GEODETA, portal Geoforum.pl oraz firmę Ricoh przy współudziale organizacji grupujących wykonawców geodezyjnych (GIG, PGK, PTG).

Plebiscyt miał wyłonić placówkę, gdzie obsługa jest fachowa, kontrola obiektywna, zasób w niezłym stanie, i do tego zinformatyzowany oraz dostępny w sieci. Ponadto wysoko oceniono ośrodki, w których wykonawca jest partnerem, a nie petentem. Każdy uczestnik plebiscytu mógł nominować jeden PODGiK. Do finału przeszło 10 PODGiK-ów, które uzyskały największą sumę punktów ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń, w tym wałecki ośrodek.     
Podziękowanie Starosty Wałeckiego

Szanowni Państwo,
jest mi niezmiernie miło, że jako organizator wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w dniu 28 czerwca 2013 r., mogę wyrazić wdzięczność mieszkańcom naszego miasta za tak liczne przybycie i serdeczne przyjęcie Głowy Państwa na Ziemi Wałeckiej.
Drodzy mieszkańcy, po raz kolejny ukazaliście Polsce Wałcz jako miejsce pełne ludzkiego ciepła i gościnności, za co serdecznie dziękuję.


Starosta Wałecki
Bogdan Wankiewicz     
Wizyta Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w Wałczu

W dniu 28 czerwca 2013 r. (piątek) Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odwiedził Powiat Wałecki.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki

Wizytę prezydent RP rozpoczął od spotkania z mieszkańcami Wałcza na Placu Wolności, gdzie zrobiono pamiątkowe wspólne zdjęcie. Następnie w Zespole Szkół nr 1 przy ulicy Kilińszczaków, odbyło się spotkanie z mieszkańcami powiatu i samorządowcami.
Podczas spotkania w Zespole Szkół nr 1 w Wałczu Prezydenta RP i zaproszonych gości przywitał Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, który zaprezentował atuty Powiatu Wałeckiego oraz dokonania inwestycyjne samorządu powiatowego.
Bronisław Komorowski powiedział podczas spotkania, że w każdym miejscu w Polsce, także w powiecie wałeckim, widać jak głębokie zmiany się dokonały, "wbrew różnego rodzaju pesymistycznym ocenom".
Prezydent Komorowski stwierdził, że mamy prawo patrzeć optymistycznie w przyszłość widząc dokonania i przemiany, jakie dokonały się od czasu wejścia Polski do UE.
Prezydent przekonywał, że mamy prawo patrzeć optymistycznie w przyszłość, bo pozwalają nam na to doświadczenie ostatnich 20 lat i oraz możliwości związane z nowym wieloletnim budżetem UE.
Prezydent podkreślał, że wiele z dokonań możliwych było dzięki przynależności Polski do UE - wiele inwestycji byłoby niemożliwych, gdyby nie wsparcie funduszami unijnymi.
Bronisław Komorowski życzył mieszkańcom Wałcza zdolności do określenia, co jest strategicznie ważne, co jest warte tego, by skoncentrować wysiłek i skoncentrować także pieniądze unijne. Dodał, że nowa unijny budżet też nie załatwi wszystkich naszych polskich problemów, ale ona może stwarzać podstawy do dalszego trwałego rozwoju.
Na zakończenie spotkania Bronisław Komorowski wpisał się do pamiątkowej księgi oraz otrzymał od Starosty Wałeckiego obraz namalowany przez wałecką malarkę.


     
XV Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania 2013
Człopa - Wałcz 14 - 16 czerwca 2013


W dniach 14-16 czerwca 2013 roku w Wałczu i Człopie odbył się XV Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania. Już po raz kolejny polska i niemiecka młodzież z Euroregionu spotkała się, by zmierzyć swoje siły przede wszystkim w sporcie, a także w muzyce i tańcu, lepiej się poznać i wymienić doświadczenia.

Organizatorami festiwalu byli: Powiat Wałecki, Gmina Człopa, Euroregion Pomerania oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

W uroczystym rozpoczęciu Festiwalu obok liczącej ok. 800 osób grupy młodzieży Niemiec i Polski udział wzięli także: Anna Mieczkowska Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Volker Böhning prezydent Euroregionu Pomerania, Zbigniew Siarkiewicz Prezes Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania, Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta, Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu, Zdzisław Kmieć Burmistrz Człopy, Peter Heise dyrektor biura Komunalgemeinschaft Pomerania e V., Paweł Bartnik Dyrektor biura Euroregionu Pomerania, Piotr Pawlik Burmistrz Mirosławca, Bogusława Towalewska Burmistrz Miasta Wałcz oraz Elżbieta Pawlak Wiceburmistrz Tuczna.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Około godziny 18.00 spod wałeckiego starostwa wyruszył barwny korowód, który przeszedł ulicami Wałcza na plac przy Wałeckim Centrum Kultury, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie XV Festiwalu Młodzieży Euroregionu Pomerania.
Korowód prowadziła orkiestra dęta z Łobza, a pochód zamykała "starsza młodzież", czyli gospodarze festiwalu ze starostą Bogdanem Wankiewiczem i burmistrzem Człopy Zdzisławem Kmieciem na czele.
Uczestnicy korowodu oraz publiczność spotkali się przed sceną ustawioną na placu przy WCK. Tam odbyło się oficjalne otwarcie Festiwalu. - Dzisiejsze spotkanie jest jubileuszowe -podkreślił starosta Bogdan Wankiewicz.
- Przypominam, że równo dziesięć lat temu Wałcz gościł już uczestników Festiwalu Młodzieży. Wówczas tematem festiwalu była kultura, a dziś jest sport. Życzę wszystkim żeby spędzili wspaniale te trzy dni, nawiązali nowe przyjaźni i zapamiętali Wałcz na wiele kolejnych lat.
- Tematem przewodnim festiwalu jest sport, ale będziemy też świadkami wielu wydarzeń kulturalnych - mówiła wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.
- Nadszedł czas festiwalu młodości, a Wałcz i Człopa staną się młodzieżowymi stolicami Euroregionu Pomerania. Życzę wam wielu niezapomnianych wrażeń. Festiwal młodzieży będzie najważniejszym wydarzeniem 2013 roku w województwie zachodniopomorskim.
- Byłem na festiwalu dziesięć lat temu w Wałczu. Miasto bardzo się zmieniło i jest przepiękne - mówił prezydent Euroregionu Pomerania, Volker Bóhning. - Przez piętnaście lat nigdy nie mieliśmy dylematów, czy przeznaczać środki na Festiwal Młodzieży. Na tak wspaniałe imprezy środki muszą się znaleźć. To jest najlepsza droga do wspólnej Europy.
Po części oficjalnej wykonano wspólne zdjęcie "z lotu ptaka", a do godz. 22.00 na scenie prezentowały się grupy artystyczne.
Podczas Festiwalu w Powiecie Wałeckim środek ciężkości położony był na sport, dlatego to konkurencje sportowe stanowiły większą część programu festiwalu. Młodzież mogła się zmierzyć w takich dyscyplinach jak: piłka nożna (na boiskach Orlik 2012 przy ZS nr 4 RCKU w Wałczu i MOSiR Wałcz), siatkowa (w hali Polsko - Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu w Człopie), tenis stołowy (w sali gimnastycznej ZS nr 2 w Wałczu), pływanie (na pływalni "Delfin" w Centralny Ośrodku Sportu w Wałczu) i po raz pierwszy, bieg na orientację (w Człopie). Poza turniejami, chętni mogli uczestniczyć w otwartych rozgrywkach badmintona oraz spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Do udziału w festiwalu zaproszone są także grupy taneczne oraz zespoły muzyczne, chcące zaprezentować swoje umiejętności na scenach w Wałczu i Człopie. Młodzież mogła także rozwijać swoje zainteresowania podczas warsztatów tanecznych (zumba, breakdance, hip-hop) oraz warsztatów orkiestr dętych.


     
Wysokie miejsce Powiatu Wałeckiego
Powiat Wałecki


W dniach 11-13 czerwca 2013 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki uczestniczył w IV Ogólnopolskim Kongresie Regionów, który odbył się w Świdnicy. Kongres objęty był Patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Partnerem merytorycznym IV Kongresu Regionów byli: Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Polskich oraz Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej. Kongres Regionów tradycyjnie stał się miejscem spotkania przedstawicieli świata biznesu, przedsiębiorców i inwestorów z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego. W trakcie Kongresu odbyło się 5 sesji plenarnych, 56 paneli dyskusyjnych oraz 7 paneli bez krawata. Wręczone zostały nagrody w 7 rankingach samorządowych, w których nagrodzono w sumie 157 prezydentów, burmistrzów, starostów oraz wójtów.
Podczas Kongresu odbyło się również uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych powiatów w Rankingu Powiatów i Gmin w 2012 roku zorganizowanym przez Związek Powiatów Polskich, którego celem jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych powiatów w kraju, promowanie ich, a także integracja mieszkańców i środowisk samorządowych.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki zajął w nim wysokie piąte miejsce - najwyższe, jakie zajął dotychczas w tym rankingu.


     
III Festiwal Natury w Wałczu

Z udziałem Pawła Suskiego Posła na Sejm RP i Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego w dniu 8 czerwca 2013 r. na terenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej "Morzycówka" w Wałczu odbył się kolejny już III Festiwal Natury.

Podobnie jak w latach poprzednich Festiwal obfitował w wiele atrakcji dla najmłodszych oraz tych dorosłych mieszkańców powiatu. Można było wziąć udział w rajdzie rowerowym, biegu na trasie 5 km, przejażdżce konnej, marszu Nordic Walking, zawodach strzeleckich zorganizowanych przez wałecki LOK oraz wielu zabawach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizatorzy wśród których był również Powiat Wałecki przygotowali również wiele pokazów: prac leśnych, akcji gaśniczej pożaru lasu oraz Bractwa Rycerskiego. Ponadto podczas Festiwalu rozstrzygnięto konkurs fotograficzny "Natura 2000 w Nadleśnictwie Wałcz" oraz można było spróbować smakołyków z leśnego stolika - Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Wałcz. Wszystko to przy oprawie muzycznej, jaką zapewnił zespół "Majtki Bosmana".
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Konferencja prasowa
Powiat Wałecki


Z udziałem Anny Mieczkowskiej Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego, Jerzego Goszczyńskiego Wicestarosty i Zdzisława Kmiecia Burmistrza Człopy w dniu 5 czerwca 2013 w Starostwie Powiatowym w Wałczu odbyła się konferencja prasowa poświęcona organizacji XV Festiwalu Euroregionu Pomerania, który odbędzie się w dniach 14-16 czerwca br. w Wałczu i Człopie.

Jako pierwszy głos zabrał Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz który rozpoczął spotkanie i poinformował o przygotowaniach oraz działaniach organizacyjnych części imprez i turniejów, które odbędą się w Wałczu. Zdzisław Kmieć Burmistrz Człopy również mówił o swoim przygotowaniach oraz działaniach organizacyjnych które odbędą się w Człopie.
Starostwo Powiatowe w Wałczu ma przyjemność poinformować, że w dniach 14-16 czerwca 2013 roku w Wałczu i Człopie odbędzie się XV Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania. Już po raz kolejny polska i niemiecka młodzież z Euroregionu spotka się, by zmierzyć swoje siły przede wszystkim w sporcie, a także w muzyce i tańcu, lepiej się poznać i wymienić doświadczenia.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W tym roku środek ciężkości położony zostanie na sport, dlatego to właśnie on stanowić będzie większą część programu festiwalu. Młodzież będzie mogła się zmierzyć w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, siatkowa, ręczna, tenis stołowy, pływanie i po raz pierwszy, bieg na orientację. Poza turniejami, chętni będą mogli uczestniczyć w otwartych rozgrywkach badmintona oraz spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Do udziału w festiwalu zaproszone są także grupy taneczne oraz zespoły muzyczne, chcące zaprezentować swoje umiejętności na scenach w Wałczu i Człopie. Młodzież będzie mogła także rozwijać swoje zainteresowania podczas warsztatów tanecznych (zumba, breakdance, hip-hop) oraz warsztatów orkiestr dętych.
Z uwagi na to, że Festiwal jest współfinansowany m.in. ze środków Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży mogą w nim wziąć udział młodzi ludzie. Uczestnictwo w festiwalu (zakwaterowanie, wyżywienie) jest bezpłatne.
Organizatorami festiwalu są Powiat Wałecki, Gmina Człopa, Euroregion Pomerania oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Więcej informacji na temat festiwalu (szczegółowy program, regulaminy rozgrywek sportowych, mapy dojazdu) znajdują się na stronie festiwalowej: http://pomerania.pnckis.pl.


     
Posiedzenie Rady Społecznej Szpitala

Z udziałem Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego w dniu 5 czerwca 2013 r. w siedzibie szpitala odbyło się posiedzenie Rady Społecznej 107 Szpitala Wojskowego z Przychodnią SP ZOZ w Wałczu.

Rada podjęła m.in. uchwały w sprawie:
 • zakupu środków trwałych - sprzętu medycznego;
 • zmian w Planie Finansowym Szpitala na 2013 rok;
 • zmian w Regulaminie Organizacyjnym Szpitala;
 • zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2012 r., w tym planu finansowego;


     
20-lecie WFOŚ i GW w Szczecinie

Dnia 5 czerwca 2013 r. Starosta Wałecki wziął udział w konferencji pt. "Rola Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w finansowaniu zadań z zakresu ochrony środowiska w województwie zachodniopomorskim oraz możliwości pozyskiwania środków z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz środków krajowych", która połączona była z obchodami Jubileuszu 20 - lecia WFOŚ i GW w Szczecinie.

Z okazji Jubileuszu Starosta Wałecki złożył na ręce Jacka Chrzanowskiego Prezesa WFOŚiGW w Szczecinie serdeczne życzenia i przekazał okolicznościowy grawerton.


     
Forum Samorządowe

W dniach 3-4 czerwca 2013 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki i Paweł Gwozdecki Skarbnik Powiatu wzięli udział w 9. Forum Samorządowym 2013 pod hasłem: "Wzrost i rozwój Europy poprzez inwestycje w innowacyjną i konkurencyjną gospodarkę regionów", które odbyło się w Kołobrzegu.

Forum organizowane jest od 2004 r. w formie dwudniowej konferencji i jest okazją do bezpośredniej wymiany idei i doświadczeń na temat funkcjonowania, współpracy i finansowania samorządów. Co roku konferencja gromadzi przedstawicieli wszystkich szczebli administracji publicznej, środowiska naukowego i gospodarczego. Do udziału w Forum zapraszani są przedstawiciele krajów członkowskich Unii Europejskiej z baseny Morza Bałtyckiego oraz państw Europy Południowej i Wschodniej.

Podczas konferencji poruszano następujące zagadnienia:
 • Jak podnieść atrakcyjność regionów? Skuteczne wykorzystanie potencjału regionów poprzez inwestycje w naukę i innowację;
 • Jak prawdziwie połączyć Europę? Usprawnienie międzyregionalnych przepływów podstawą przyspieszenia wzrostu i rozwoju w Europie. Od polityk, poprzez projekty - do wyników;
 • Wykorzystanie pozaunijnych mechanizmów dla wspierania procesu inteligentnego wzrostu regionów;
 • Nie można być mistrzem we wszystkich dyscyplinach. Czas na regionalne specjalizacje;
 • Jak finansować inwestycje w warunkach ograniczeń budżetowych? Zdolność kredytowa samorządu, zarządzanie długiem, alternatywne możliwości finansowania inwestycji.


     
Polsko - Niemiecka konferencja historyczna

W dniach 3-4 czerwca 2013 r. w Polsko - Niemieckim Centrum Kultury i Sportu w Człopie odbyła się Polsko - Niemiecka konferencja Historyczna, w której uczestniczył Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki.

Tematem konferencji było przedstawienie historii i dziejów Człopy i okolic oraz powiatu Wałeckiego. Uczestnikami konferencji byli dawni mieszkańcy powiatu wałeckiego, którzy chcieli podzielić się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa.
W spotkaniu nie zabrakło również delegacji z naszej gminy partnerskiej z Neuenkirchen z wiceburmistrzem Nielsem Müllerem na czele, którzy chcšc bliżej poznać historię naszego regionu przyjęli nasze zaproszenie. Drugiego dnia zorganizowana została wycieczka po okolicy. Uczestnicy mogli odwiedzić Zamek w Tucznie, miejscowoœci Mielęcin, Wołowe Lasy, Jaglice, Drzonowo, Trzebin oraz Przelewice. W godzinach popołudniowych była okazja do bliższego poznania się, zapytania o interesujšce miejsca czy posłuchania historii o Człopie. Ogranizatrorem konferencji i spotkania seniorów było Polsko - Niemieckie Centrum Kultury i Sportu w Człopie.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Podczas konferencji poruszano tematy:
 • Kierunki przemian ustrojowych w Polsce i Niemczech po roku 1945,
 • Życie społeczne Powiatu Wałeckiego przed 1945 rokiem na przykładzie okolic Gostomi,
 • Działalność Polsko - Niemieckiego Centrum Kultury i Sportu, jako pomost do współpracy dwóch narodów,
 • "Człopa oczami małego chłopca",
 • Znaki czasu. Zmiany społeczne i urbanistyczne w Powiecie Wałeckim na przestrzeni lat 1850-2012,
 • "Wałcz jaki pamiętam",
 • "Człopa, jaką pamiętam".


     
Zawody OSP w Mirosławcu

Powiat Wałecki

W dniu 2 czerwca 2013 r. na Stadionie Miejskim w Mirosławcu odbyły się międzygminne zawody sportowo - pożarnicze.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Paweł Suski Poseł na Sejm RP, Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Bogdan Białas Przewodniczący Rady Powiatu, Piotr Pawlik Burmistrz Mirosławca i Kazimierz Maciejewski Komendant Powiatowy PSP w Wałczu. W zawodach uczestniczyły drużyny zaawansowanych, dorosłych strażaków oraz drużyny młodzieżowe. W pierwszej grupie wzięło udział: siedem drużyn w gr. A - męskie drużyny pożarnicze oraz jedna drużyna w gr. C - kobiece drużyny pożarnicze. Zwody rozegrano w dwóch konkurencjach: ćwiczenia bojowe oraz pożarniczy tor przeszkód. W klasyfikacji generalnej rywalizujące drużyny zdobyły kolejno miejsca: 1. Marcinkowice, 2. Piecnik, 3. Tuczno, 4. Bronikowo, 5. Mirosławiec, 6. Lubiesz, 7. Wołowe Lasy.
W kategorii drużyn młodzieżowych udział wzięły dwie MDP w grupie mieszanej oraz dwie MDP chłopców. Drużyny rywalizowały w konkurencjach: ćwiczenia bojowe oraz pożarniczy tor przeszkód. Tutaj kolejne drużyny zajęły następujące miejsca: w gr. mieszanej: 1. OSP Marcinkowice, 2. OSP Tuczno, w gr. chłopców: 1. OSP Tuczno, 2. OSP Marcinkowice.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki     
III Mistrzostwa Człopy

Dnia 31 maja 2013 r. Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki uczestniczył w otwarciu III Mistrzostw Człopy w Biegu na Orientację o Puchar Najmłodszych, które odbywały w Człopie.

Podczas zawodów rozegrano wiele konkurencji w tym: bieg klasyczny, bieg sztafetowy oraz bieg sprinterski.

Organizatorami Festynu w ramach którego odbyła się akcja charytatywna na rzecz pogorzelców z Gostomi były szkoły: ZS nr 4 RCKU w Wałczu oraz Gimnazjum w Chwiramie, do których uczęszczają dzieci rodziny poszkodowanej w pożarze domu.
Podczas Festynu zebrano ponad 5 tys. zł, które przekazano rodzinie z Gostomi.


     
Festyn Promocji Zdrowia i Sportu

W dniu 29 maja 2013 r. na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 4 RCKU w Wałczu odbył się Festyn Promocji Zdrowia i Sportu pod hasłem "Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć", w którym uczestniczył Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki.

W tym roku festyn przybrał nieco inną formę. Był on połączony z akcją charytatywną na rzecz jednej z uczennic naszej szkoły, której rodzinny dom spłonął w pożarze. W akcję szczególnie mocno zaangażowane było również Gimnazjum z Chwiramu, do którego uczęszcza młodszy brat naszej poszkodowanej koleżanki. Pieniądze uzbierane podczas festynu w wysokości ponad 5 tys. zł zostały w całości przekazane ofiarom tragedii.
Jak zwykle tego dnia atrakcji przygotowanych przed budynkiem szkoły było bardzo dużo. Można było wziąć udział w "biegu rolnika", spróbować swoich sił w wyciskaniu sztangi, czy w skoku wzwyż. Rozegrano niejeden mecz piłki nożnej, siatkowej i koszykowej. W tej ostatniej, co stało się w pewnym stopniu tradycją szkoły, rozegrano mecz nauczyciele contra uczniowie. Tym razem znowu niepokonani byli nauczyciele.
Ponadto odbył się konkurs na zdrowe II śniadanie, które przygotowywała każda z klas oraz konkurs na najciekawszy plakat promujący walkę z nadwaga i otyłością. Gimnazjum z Chwiramu zagwarantowało atrakcje również dla najmłodszych, czyli dzieci z wałeckich przedszkoli, które tego dnia również bardzo chętnie wrzucały pieniążki do puszek dla poszkodowanych. W festynie wzięli udział także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy zaprezentowali nam swoje umiejętności piłkarskie. Ponadto bardzo aktywnie włączyła się w imprezę społeczność lokalna.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2015
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2007
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2006
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2005
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2004
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2003
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2002
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII