POWIAT WAŁECKI
POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka
Powiat Wałecki


     
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2013 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta i Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu reprezentowali władze samorządowe powiatu wałeckiego na uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Paweł Suski Poseł na Sejm RP, Cezary Szeliga Radny Sejmiku, który reprezentował Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, kombatanci, przedstawiciele samorządów gminnych, instytucji, wojska, policji, straży pożarnej, duchowieństwa, szkół, zakładów pracy, stowarzyszeń, harcerze oraz mieszkańcy miasta Wałcz.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. za Ojczyznę w kościele pw. św. Mikołaja w Wałczu, w której uczestniczyła kompania honorowa Wojska Polskiego, poczty sztandarowe organizacji kombatanckich oraz instytucji i szkół. Po Mszy św. uczestnicy uroczystości udali się pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbył się Uroczysty Capstrzyk z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego krótkie przemówienie wygłosił Starosta Wałecki.
Ku czci wszystkich, którzy walczyli o odzyskanie przez Polskę niepodległości odczytano Apel Pamięci, natomiast kompania oddała salwę honorową. Delegacje urzędów, instytucji, firm, szkół i organizacji złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na zakończenie uroczystości Orkiestra Wałeckiego Centrum Kultury odegrała Pieśń Reprezentacyjną Wojska Polskiego.
Tradycyjnie dla uczczenia Święta Niepodległości Starostwo Powiatowe w Wałczu przy wsparciu wałeckich firm zorganizowało koncert w Wałeckim Centrum Kultury, który wyreżyserował Tomasz Gęsikowski.
W koncercie przy akompaniamencie fortepianu i akordeonu można było usłyszeć pieśni patriotyczne oraz znane przeboje z lat dwudziestych. Wspaniały występ zaprezentowała wałecka młodzież, którą przygotowali Państwo Marek i Jolanta Giłka. Przy wykonaniu większości utworów akompaniowali wałeccy artyści Marek Giłka i Jerzy Bochenek. Sala widowiskowa i balkon były pełne, a występy artystów przyjęto bardzo ciepło i wielkimi brawami.
Starostwo Powiatowe w Wałczu składa wielkie podziękowanie za pomoc przy organizacji koncertu dla firm: Fabryka Grzejników VNH Sp. z o.o. w Wałczu, Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. w Wałczu, Victoria Cymes Sp. z o.o. w Wałczu, ENEA Operator Sp. z o.o. Rejon w Wałczu oraz Komis Art. Przemysłowych Kom-Tad Tadeusz Ćmiel w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Zawody strzeleckie o Puchar Starosty Wałeckiego

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju zorganizował zawody strzeleckie o Puchar Starosty Wałeckiego, które odbyły się w dniu 11 listopada 2013 r. na strzelnicy Garnizonowej w Wałczu. Zawody otworzył wystrzałem armatnim starosta Bogdan Wankiewicz, a do rywalizacji zgłosiło się 95 zawodniczek i zawodników.

W gronie amatorów, wśród seniorów tryumfowali: Piotr Kowalczyk (91 punktów), Paweł Bielas (89 pkt.) i Piotr Boratyński (87 pkt.). Wśród pań, zwyciężyła Agnieszka Zyś (90 pkt.), druga była Paulina Zalas (86 pkt.), a trzecia Edyta Jędrzejaczak (83 pkt.). W grupie juniorów, najcelniej strzelali: Eryk Murawski (96 pkt.), pokonując Przemysława Leńskiego (88 pkt.) i Kamila Melonika (87 pkt.). Natomiast wśród juniorek, tryumfowała Aleksandra Matkowska (90 pkt.), na miejscu drugim uplasowała się Monika Kobusińska (84 pkt.), a na trzecim Anna Kaziukajtis (82 pkt.). Rywalizację zespołową wygrała reprezentacja Gimnazjum nr 1 ze Złocieńca, na drugim stopniu podium uplasowała się ekipa CEL 1 Złocieniec, a na trzecim IC Piła.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W gronie "zawodowców" najlepszy w strzelaniu z pistoletu okazał się Bartek Drozdowicz (95 pkt.), na miejscu drugim z taką samą ilością punktów znalazł się Jakub Siemieński, a na trzecim Andrzej Osuch (92 pkt.).
W strzelaniu z karabinka, zwyciężył Tadeusz Piechel (96 pkt.), drugi był Andrzej Gwizdała (94 pkt.), a trzeci Krzysztof Burak (również 94 pkt.). Tryumfatorami "dwuboju" (karabin plus pistolet), byli: Andrzej Osuch (1845 pkt.), Jakub Siemieński (183 pkt.) i Tomasz Wojtiuk (182 pkt.). Zespołowo najcelniej strzelali zawodnicy drugiej drużyny LOK "GROT" Wałcz, uzyskując 538 punktów, na miejscu drugim znalazl się pierwszy zespół LOK "GROT" (531 pkt.), a na trzecim IC Piła (525 pkt.).
Medale i puchary wszystkim tryumfatorom wręczyli Bogdan Wankiewicz i Prezes KOR LOK Wałcz Lech Sznaza.
Zawody sędziowali i przeprowadzili: Lech Sznaza, Dariusz Borowczak, Andrzej Malek, Zbigniew Stusik, Stefan Seehaber, Mateusz Major, Mariusz Mróz, Franciszek Ryder, Tadeusz Dojss i Konrad Wasilewski.     
Widowisko historyczne

W dniu 8 listopada 2013 r. w Wałeckim Centrum Kultury odbyło się widowisko historyczne zatytułowane "Jak tu prawdę o Polsce powiedzieć?", które przygotowali uczniowie Gimnazjum w Chwiramie chcąc upamiętnić 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kilkudziesięciu uczniów opowiedziało historię naszej Ojczyzny nękanej niewolą, a posłużyły im do tego teksty znanych polskich poetów przeplatane śpiewem piosenek. Wszystko to zostało zaprezentowane na tle bardzo symbolicznej, ale jakże wymownej biało-czerwonej dekoracji. Czarny strój występujących na scenie uczniów podkreślał tematykę przedstawienia, a czerwony mak, który go zdobił, stał się symbolem niepodległości, nadziei, że uda się ją w końcu odzyskać.
Wrażenia podczas oglądania występu młodych recytatorów i śpiewaków były niesamowite. Widzowie w ogromnym skupieniu wsłuchiwali się w słowa, które miały opowiedzieć im prawdę o Polsce.
Widowisko obejrzał Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, który został zaproszony przez Społeczność Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie.


     
I Integracyjne Spotkanie Rodzin Strażackich

Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki (i jednocześnie Komendant Powiatowy OSP) uczestniczył w I Integracyjnym Spotkaniu Rodzin Strażackich, które odbyło się w dniu 8 listopada 2013 r. w Ośrodku Jeździeckim Kołacz w Kołatniku.

Organizatorem spotkania była Gmina Wałcz, Stowarzyszenie Lider Wałecki oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Golcach. Dla uczestników spotkania organizatorzy przygotowali ciekawy program artystyczny w tym m.in.: występy wałeckich artystów, konkursy wiedzy oraz wiele innych atrakcji. Ponadto rozstrzygnięto ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny i fotograficzny.


     
"DEBATA Z MIESZKAŃCAMI POWIATU"

Z udziałem Bogdana Wankiewicza Starosty Waleckiego w dniu 31 października 2013 r. odbyła się w Wałeckiego Centrum Kultury otwarta debata społeczna dla mieszkańców powiatu wałeckiego nt. "Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu wałeckiego".

W debacie, którą poprowadził Komendant Powiatowy Policji podkom. Jacek Cegieła uczestniczyli przedstawiciele: prokuratury, straży pożarnej, żandarmerii wojskowej, straży gminnej i miejskiej, firm ochroniarskich, spółdzielni mieszkaniowych, osoby odpowiedzialne za stan dróg i infrastrukturę w powiecie oraz przedstawiciel Inspekcji Transportu Drogowego.
Na wstępie Jacek Cegieła wyjaśnił cel debat społecznych, przedstawił opinię Polaków na temat pracy Policji oraz stan poczucia bezpieczeństwa w powiecie wałeckim. Po krótkim wstępie komendant zaprosił uczestników spotkania do dyskusji. Jako pierwszy głos zabrał Starosta Wałecki, a później przedstawiciele innych instytucji i mieszkańcy. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele z Wałeckiego Koła Terenowego Polskiego Związku Niewidomych w Wałczu, którzy mówili o problemach z jakimi spotykają się na co dzień osoby niewidome i niedowidzące.
W wystąpieniach poszczególnych gości nie zabrakło podziękowań dla policjantów za ich codzienną służbę.
Na koniec uczestnicy debaty wypełnili anonimowe ankiety nt. poczucia bezpieczeństwa obywateli oraz mogli obejrzeć zaprezentowany sprzęt, wykorzystywany w służbie przez policjantów ruchu drogowego.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Szkolenie dla starostów

W dniach 24-25 października 2013 r. w Ośrodku Szkoleniowym Karwice odbyło się szkolenie z problematyki spraw obronnych ze starostami powiatów i prezydentami miast na prawach powiatu z województwa zachodniopomorskiego, w którym uczestniczył Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki.

Celem szkolenia było:
 • Przygotowanie starostów i prezydentów miast na prawach powiatu do wykonywania zadań w ramach pozamilitarnych przygotowań obronnych;
 • Przygotowanie uczestników szkolenia do realizacji zadań związanych ze zgrywaniem systemu HNS w województwie zachodniopomorskim w ramach współdziałania z Sojuszniczymi Siłami Wsparcia w ćwiczeniu Sił Odpowiedzi NATO "STEADFAST JAZZ-2013";
 • Uszczegółowienie roli Wojewody i kierowników administracji samorządowej szczebla powiatowego w koordynacji przedsięwzięć obronnych na obszarze województwa;
 • Prezentacja możliwości bojowych zasadniczego sprzętu znajdującego się na wyposażeniu wojsk operacyjnych w kontekście synchronizacji zadań układu pozamilitarnego z układem militarnym.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Zachodniopomorskie Magnolie EFS rozdane
Powiat Wałecki


W dniu 30 października 2013 roku w Teatrze Lalek PLECIUGA w Szczecinie Pani Bożena Terefenko Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu oraz Aneta Rudnicka Koordynator Projektu Druga Szansa uczestniczyły w Gali Zachodniopomorskie Magnolie EFS zorganizowanej przez Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Prowadzący Pan Artur Andrus znany i lubiany artysta kabaretowy przywitał wszystkich zgromadzonych gości i rozpoczął oficjalną część Gali. Wydarzenie to, podobnie jak w ubiegłych latach, stanowiło zwieńczenie działań wszystkich instytucji zaangażowanych w realizację Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na Pomorzu Zachodnim. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie już od 2008 roku realizuje projekt systemowy Druga Szansa w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy oraz Ośrodkami Pomocy Społecznej z terenu powiatu wałeckiego.
Nominowane projekty zostały wybrane na podstawie opisu projektu w danej kategorii, zgodnie z regulaminem konkursu. Ścisłą siódemkę - laureatów "Zachodniopomorskie Magnolie EFS", których poznaliśmy w trakcie Gali, wybrała Kapituła, w skład której wchodzili przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, a także laureaci pierwszej i drugiej edycji Gali "Zachodniopomorskie Magnolie EFS".

Nagrody wręczane były w 7 kategoriach podlegających nominacji:
1. "Najlepszy Projektodawca PO KL"
2. "Najlepszy mały grant PO KL"
3. "Ambasador niepełnosprawnych"
4. "Najlepszy projekt współpracy ponadnarodowej PO KL"
5. "Inwestycje w kadry"
6. "Partnerstwo PO KL"
7. "Twarz PO KL"
Powiat Wałecki


Powiat Wałecki (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu) nominowany był w kategorii Partnerstwo PO KL, jednak laureatem został Powiat Policki, który otrzymał statuetkę z rąk Pani Magdaleny Kochan, Posłanki na Sejm RP.
Po oficjalnej części Pan Artur Andrus zaprezentował krótki występ artystyczny. Popularny i lubiany artysta zaraził uczestników Gali swoim nieprzeciętnym humorem, przedstawiając znane i lubiane teksty kabaretowe oraz nowe skecze, w których komentował bieżące wydarzenia. Nie był zaskoczeniem fakt, iż publiczność przyjęła występ bardzo entuzjastycznie, wyrażając swoje uznanie licznymi oklaskami.


     
Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Wałczu

Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki uczestniczył w uroczystości z okazji podpisania Aktu Erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków, która odbyła się w dniu 24 października 2013 roku na terenie Oczyszczalni Ścieków przy ulicy Wroniej w Wałczu.

Rozbudowa Oczyszczalni współfinansowana będzie z Funduszu Spójności w ramach Priorytetu I Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Inwestycja realizowana przez Miasto Wałcz zostanie zakończona do końca grudnia 2015 roku.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Mistrzostwa Powiatu i Miasta Wałcz na ergometrze wioślarskim

Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki i Jerzy Goszczyński Wicestarosta reprezentowali władze powiatu podczas uroczystego otwarcia V Mistrzostw Powiatu i Miasta Wałcz na ergometrze wioślarskim, które odbyły się 23 października 2013 r. w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Wałczu.

W zawodach brali udział uczniowie szkół: podstawowych, gimnazjów, ponadgimnazjalnych oraz dorośli. Medale wręczane były dla trzech pierwszych zawodników w każdej kategorii, a puchary za zwycięstwo w punktacji ogólnej w poszczególnych kategoriach szkół.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Szkoły podstawowe

W kategorii dziewcząt - 9 lat (200 m) kolejne miejsca zajęły: 1. Kinga Żygowska (Mirosławiec), 2. Oliwia Borysiuk (Mirosławiec), 3. Joanna Borczyk (Mirosławiec), a chłopców: 1. Dawid Kostecki (Mirosławiec), 2. Piotr Grudziński (Mirosławiec), 3. Kacper Sobala (Mirosławiec).
W kategorii dziewcząt - 10-11 lat (200 m) kolejne miejsca zajęły: 1. Maria Mazur (Mirosławiec), 2. Julia Sulik (Mirosławiec), 3. Oliwia Iwańczak (Mirosławiec), a chłopców: 1. Dawid Traore (SP 1 Wałcz), 2. Miłosz Mews (Mirosławiec), 3. Bartosz Przygoda (Mirosławiec).
W kategorii dziewcząt - 12-13 lat (300 m) kolejne miejsca zajęły: 1. Małgorzata Janus (Mirosławiec), 2. Julia Starosta (Mirosławiec), 3. Anna Sienkiewicz (SP 1 Wałcz), a chłopców: 1. Miłosz Polaczek (SP 1 Wałcz), 2. Kacper Łyskawa (SP 1 Wałcz), 3. Jakub Sawicki (SP 1 Wałcz).
W ogólnej punktacji szkół podstawowych zwyciężyli: 1. Szkoła Podstawowa w Mirosławcu -359 pkt., 2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Wałczu - 215 pkt i 3. Szkoła Podstawowa nr 4 w Wałczu - 40 pkt. Razem startowało 34 zawodników.

Szkoły gimnazjalne

W kategorii dziewcząt - 14-16 lat (500 m) kolejne miejsca zajęły: 1. Wiktoria Pałka (Mirosławiec), 2. Kinga Bukała (Mirosławiec), 3. Weronika Sobala (Mirosławiec), a chłopców: 1. Mateusz Czarnowski (Mirosławiec), 2. Mirosław Sabak (Mirosławiec), 3. Szymon Janus (Mirosławiec). W ogólnej punktacji Gimnazjów: 1. Gimnazjum w Mirosławcu - 134 pkt. Razem startowało 6 zawodników (niestety nie startowały Gimnazja z Wałcza!)

Szkoły Ponadgimnazjalne

W kategorii dziewcząt - 17-19 lat (800 m) kolejne miejsca zajęły: 1. Justyna Kotowska (ZS 1 Wałcz), 2. Anita Skorupa (ZS 1 Wałcz), 3. Zuzanna Pietrzak (ZS 1 Wałcz), a chłopców (1000 m): 1. Mateusz Szkutnik (ZS 1 Wałcz), 2. Jakub Kisielnicki (ZS 1 Wałcz), 3. Arkadiusz Laskowski (ZS 3 Wałcz). W ogólnej punktacji szkół ponadgimnazjalnych kolejne miejsca zajęły szkoły: 1. Zespół Szkół nr 1 w Wałczu - 123 pkt., 2. Zespół Szkół nr 3 w Wałczu - 50 pkt., 3. II Liceum Ogólnokształcące w Wałczu - 26 pkt. Razem startowało 17 zawodników

W kategoria OPEN mężczyzn kolejne miejsca zajęli: 1. Tomasz Mikołajewicz, 2. Tobiasz Gola, 3. Bartłomiej Kołodziejczyk, a kobiet: 1. Agnieszka Chmurak, 2. Adrianna Dziamara, 3. Dorota Popa. Startowało 9 zawodników, a najstarszym był pan Jacek Winiarski.

Organizatorami mistrzostw byli: UKS "Ateny", Zespół Szkół nr 1, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wałczu, Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe w Wałczu.


     
Projekt pn. "Platforma Rozwoju Kształcenia Zawodowego"

Dnia 22 października 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie Grupy Sterującej w projekcie pn. "Platforma Rozwoju Kształcenia Zawodowego".

Podczas spotkania omawiano misje i cele długoterminowe dot. projektu w powiecie wałeckim, w tym m.in.:
 • poprawa wizerunku kształcenia zawodowego w powiecie wałeckim,
 • rozwój systemu doradztwa zawodowego w celu zwiększenia świadomości uczniów i rodziców w zakresie kształtowania kariery zawodowej,
 • wzrost poziomu kształcenia praktycznego,
 • wzrost poziomu kompetencji zawodowych, społecznych i motywacji absolwentów szkół zawodowych,
 • usprawnienie współpracy przepływu informacji i wiedzy między aktorami systemu kształcenia zawodowego.
Uzgodniono, że kolejne spotkanie zostanie poświęcone omówieniu konkretnych już zapisów przygotowywanej Strategii Rozwoju Kształcenia Zawodowego - czyli dokumentu, który jest jednym z produktów projektu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
"Wobec własnego czasu"

Ogólnopolski konkurs sztuki recytatorskiej pn. "Wobec własnego czasu" odbył się już po raz XXXVI w Wałeckim Centrum Kultury w dniach 18-20 X 2013 r. Adresowany był on do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz dorosłych.

Konkurs prowadzony był w formie trzech turniejów:
 • Turniej recytatorski,
 • Turniej poezji śpiewanej,
 • "wywiedzione ze słowa".
Podczas uroczystego podsumowania konkursu, które odbyło się w niedzielę 20 października br. laureaci zostali nagrodzeni przez Jury oraz Starostę Wałeckiego. Starosta wręczył wyróżnienie dla Mai Wolskiej z Koszalina, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątki przygotowane przez organizatorów.


     
Międzynarodowy Dzień Głuchego

Dnia 19 paŸdziernika 2013 roku Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki i Bożena Terefenko Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałczu uczestniczyli w integracyjnym spotkaniu zorganizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchego, które odbyło się w siedzibie Koła Terenowego w Wałczu przy ulicy Nowomiejskiej 4.

Wicestarosta w imieniu Zarządu Powiatu złożył serdeczne życzenia wszystkim członkom zrzeszonym w Kole Terenowym Polskiego Związku Głuchych w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki


     
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 11 października 2013 r. w Zespole Szkół nr 2 w Wałczu.

Podczas uroczystości władze powiatu reprezentowali Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta, Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu i Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęły się Hymnem Państwowym, a następnie Wicestarosta przedstawił informację o stanie oświaty w powiecie.
Starosta i Wicestarosta w imieniu władz samorządowych powiatu złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom administracyjnym serdeczne życzenia i gratulacje. Tradycyjnie podczas obchodów odbyło się również ślubowanie nauczycieli. Nauczyciele, którzy złożyli ślubowanie otrzymali z rąk Starosty Wałeckiego Bogdana Wankiewicza akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego.
Byli to: Irenausz Szpynda (ZS nr 1), Renata Pachocka (ZS nr 2), Jarosław Wankiewicz (ZS nr 2) i Magdalena Zadrożna (ZS nr 3).
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki

BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2015
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2007
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2006
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2005
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2004
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2003
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2002
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII