POWIAT WAŁECKI
POWIAT WAŁECKI

      Charakterystyka
Powiat Wałecki


     
Wojewódzkie obchody "Święta Policji" w Stargardzie Szczecińskim

Powiat Wałecki
W dniu 31 lipca 2014 r. w Stargardzie Szczecińskim z udziałem Starosty Waleckiego Bogdana Wankiewicza odbyły się Wojewódzkie Uroczystości "Święta Policji" połączone z otwarciem nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w tym mieście.

W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Bartłomiej Sienkiewicz Minister Spraw Wewnętrznych, gen. insp. Marek Działoszyński Komendant Główny Policji, nadinsp. Wojciech Olbryś Zastępca Komendanta Głównego Policji, insp. Jarosław Sawicki Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, a także posłowie, senatorowie z regionu, oraz przedstawiciele władz samorządowych i administracji województwa zachodniopomorskiego.
Tegoroczne obchody rozpoczęły się o godz. 10:00 mszą świętą w intencji Policji zachodniopomorskiej, która odprawiona została w Kolegiacie Najświętszej Marii Panny Królowej Świata. Następnie w odświętnej oprawie poczty sztandarowe, kompania honorowa i zaproszeni goście przy dźwiękach Orkiestry Reprezentacyjnej Policji przemaszerowali ulicami miasta do Stargardzkiego Centrum Kultury, gdzie odbyła się uroczysta Gala Policyjna.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
W trakcie której zostały wręczone odznaczenia państwowe, resortowe i awanse na kolejne stopnie policyjne. O godz. 14:30 nastąpiło uroczyste otwarcie nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. To kolejna wybudowana od podstaw siedziba Policji, spełniająca standardy na miarę XXI wieku.
Podczas uroczystości Starosta Wałecki otrzymał z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych Brązowy Medal za Zasługi dla Policji.


     
W dniu 26.07.2014 odbył się konkurs pt. "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów".

Powiat Wałecki
W wyniku rozstrzygnięcia krajowej kapituły, 1 miejsce w dziedzinie produktów pochodzenia zwierzęcego (podkategoria: produkty mleczne) zdobyli państwo Barbara, Andrzej oraz Kalina Przyweccy (województwo zachodniopomorskie).

Masło Ostrowieckie - (nazwa pochodzi od miejscowości Ostrowiec w Powiecie Wałeckim) - cechuje się wybitnymi walorami smakowymi i niepowtarzalnymi cechami. Uwarunkowaniem powyższego jest wypasanie krów rasy jersey na unikatowych łąkach o wybitej bioróżnorodności, która jest skutkiem tej niepowtarzalności produktu.
Jest to konsekwencją zajmowania w przeszłości wysokich lokat, w tym dwukrotnie pierwszego miejsca w konkursie o miano najlepszego gospodarstwa ekologicznego w kategorii - ekologia i środowisko.


     
Dni Człopy 2014

W dniu 26 lipca br. na Stadionie Miejskim w Człopie odbyły się uroczystości z okazji "Dni Człopy", w których wziął udział Jerzy Goszczyński Wicestarosta Wałecki.

W dniu poprzedzającym uroczyste otwarcie można było spędzić miłe chwile oglądając filmy w kinie plenerowym. Następnego dnia gospodarz imprezy Zbigniew Kmieć Burmistrz Człopy dokonał oficjalnego otwarcia obchodów. Podczas Dni Człopy zorganizowano dla mieszkańców gminy i okolic wiele koncertów zespołów m.in.: "After Party", "Piękni i Młodzi", "Varius Manx", "B-Qll", "Mirami". Ponadto uczestnicy tegorocznych "Dni Człopy" mogli podziwiać nietuzinkowy pokaz laserów, a dzieci pokaz baniek mydlanych. Obchody zakończyły się zabawą taneczną przy zespole "VIVO" i "DJ", która trwała do samego rana. Imprezie towarzyszyły stoiska handlowo-gastronomiczne oraz wesołe miasteczko dla dzieci.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki     
Spotkanie informacyjno - doradcze

W dniu 23 lipca 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Wałczu odbyło się spotkanie informacyjno - doradcze dotyczące projektu systemowego pn.: "Ramowe wytyczne w zakresie projektowania obiektów, pomieszczeń oraz przystosowania stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych o specyficznych potrzebach" w ramach PO KL 2007 - 2013, zorganizowane przez Zachodniopomorski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Spotkanie zorganizowane przez Zachodniopomorski Oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Szczecinie adresowane było do osób zajmujących się problematyką projektowania budynków i dostępności i środowiska pracy dla osób niepełnosprawnych np. specjalistów ds. BHP, inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy, przedstawicieli lokalnych instytucji działających na rzecz zajmujących się bezrobociem (przedstawiciele starostw, PUP, PCPR, Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego itp.).

Tematyka spotkania obejmowała m.in.:
 • ocenę zdolności do pracy osób z niepełnosprawnościami,
 • ogólne wymagania i zasady dostosowania środowiska pracy w zakresie parametrów architektonicznych dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności,
 • ogólne wymagania i zasady dostosowania środowiska pracy w zakresie akustyki i sygnalizacji dźwiękowej dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności,
 • ogólne wymagania i zasady dostosowania środowiska pracy w zakresie oceny jakości oświetlenia i sygnalizacji wzrokowej dźwiękowej dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności,
 • ogólne wymagania i zasady dostosowania środowiska pracy w zakresie psychospołecznych warunków pracy dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności,
 • ogólne wymagania i zasady przystosowania stanowiska pracy w zakresie obciążenia fizycznego oraz dostosowania do wymiarów antropometrycznych pracownika z różnymi rodzajami niepełnosprawności,
 • ogólne wymagania i zasady dostosowania środowiska pracy w zakresie oceny bezpieczeństwa pracy z maszynami i urządzeniami dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.


     
Święto Policji w Wałczu

W dniu 18 lipca 2014 r. odbywały się Powiatowe Uroczystości z okazji Święta Policji w Wałczu.

W uroczystościach uczestniczyli m.in.: Paweł Suski Poseł na Sejm RP, Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Bogdan Białas Przewodniczący Rady Powiatu, insp. Jarosław Sawicki Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, Bogusława Towalewska Burmistrz Miasta Wałcz, Krzysztof Hara Burmistrz Tuczna, Zdzisław Kmieć Burmistrz Człopy, Dariusz Bartosik Wiceburmistrz Mirosławca, Krystyna Światowa Sekretarz Gminy Wałcz, przedstawiciele jednostek powiatowych, duchowieństwa, zaproszeni goście oraz policjanci i ich rodziny.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. św. Antoniego w Wałczu, a następnie w COS OPO na Bukowinie w Wałczu. Przybyłych na spotkanie gości przywitał Komendant Powiatowy Policji w Wałczu podinsp. Jacek Cegieła. Z okazji Wałeckiego Święta Policji 41 policjantów otrzymało akty mianowania na wyższe stopnie policyjne, a 15 otrzymało wyróżnienia od przedstawicieli władz samorządowych.
Starosta Wałecki i Przewodniczący Rady Powiatu w imieniu władz samorządowych Powiatu Wałeckiego złożyli wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym policji życzenia oraz wręczyli listy gratulacyjne dla:
st. sierż. Pawła Cybulskiego referenta w Wydziale Kryminalnym, st. sierż. Bartosza Daleckiego referenta w Wydziale Dochodzeniowo - Śledczym i st. sierż. Grzegorza Koperskiego policjanta Referatu Patrolowo - Interwencyjnego.
Ponadto wręczono odznaczenia nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych.
Brązową odznakę otrzymał Starosta Wałecki Bogdan Wankiewicz "Za zasługi dla Policji" oraz asp. sztab. Ryszard Wesołowski "Zasłużony policjant".


     
Szkolenie w Starostwie Powiatowym

W dniu 17 lipca 2014 r. w Starostwie Powiatowym w Wałczu odbyło się szkolenie zorganizowane przez "ASTA-NET" w Pile pod nazwą "Korzyści płynące z korzystania z Internetu".
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Tematyka szkolenia obejmowała:

1. ogólne korzyści płynące z korzystania z Internetu,
2. korzyści płynące z pracy zdalnej (TELEPRACA),
3. podstawowa wiedza z zakresu technologii internetowych, w tym:
 • podstawowa obsługa Internetu (obsługa przeglądarki internetowej),
 • wyszukiwanie i przesyłanie informacji za pośrednictwem Internetu,
 • przekazanie informacji na temat zagrożeń internetowych oraz sposobów ich zapobiegania,
 • obsługa poczty e-mail,
 • obsługa komunikatorów internetowych.
4. przedstawienie korzyści i możliwości korzystania z usług e-administracji, e-edukacji, e-handlu.


     
Festyn Sportowy w Różewie

Fundacja "Lider Wałecki" oraz Gmina Wałcz zorganizowali w dniu 12 lipca 2014 r. II Turniej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Wałcz. Uroczystego otwarcia turnieju dokonali m.in.: Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki i Janusz Bartczak Zastępca Wójta Gminy Wałcz.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Podczas festynu, który odbył się na placu przy Plebanii w Różewie zorganizowano zawody sołeckie oraz przygotowano wiele atrakcji, w tym m.in.: ciekawe konkurencje siłowe i zręcznościowe oraz marsz nordic-walking. Rywalizowano z pełnym zaangażowaniem, lecz nie wyniki były najważniejsze lecz dobra zabawa oraz okazja do ponownego spotkania się i wymiany doświadczeń.


     
Dni Tuczna

Powiat Wałecki
Podczas tegorocznych Dni Tuczna, które odbywały się w dniach 12-13 lipca 2014 r. na Stadionie Miejskim w Tucznie władze samorządowe Powiatu Wałeckiego reprezentowali Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki i Jerzy Goszczyński Wicestarosta.

Ponadto w oficjalnej ceremonii otwarcia udział wzięli: Paweł Suski Poseł na Sejm RP, Gospodarz Krzysztof Hara Burmistrz Tuczna, Piotr Pawlik Burmistrz Mirosławca, Zdzisław Kmieć Burmistrz Człopy i Eugeniusz Wilczyński Sekretarz Miasta Wałcz.
Podobnie jak w latach ubiegłych organizatorzy przygotowali dla mieszkańców gminy i okolic wiele atrakcji. W pierwszym dniu odbyły się koncerty zespołów m.in.: "El Te De" i "Skaner", zaś gwiazdą wieczoru był występ Rafała Brzozowskiego. Odbyło się też wiele konkursów dla dzieci i dorosłych, a wieczór zakończył pokaz sztucznych ogni i zabawa taneczna.
Podczas drugiego dnia odbyła się prezentacja sołectw, konkursy z nagrodami oraz pokaz tańca ZUMBA 2014. Ponadto na scenę wyszły zespoły: "Imago", "Nimfofunk" i "Ada Yushi". Gwiazdą wieczoru był Zespół "D.BOMB".


     
Podziękowania za współpracę

W dniu 11 lipca 2014 r. z udziałem Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego, Jerzego Goszczyńskiego Wicestarosty i Józefa Kropielnickiego Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Turystyki i Sportu odbyło się w Starostwie Powiatowym spotkanie z ustępującymi z funkcji Prezesa Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Wałczu Wiesławą Fąfarą i Przewodniczącego Międzyzakładowej Komisji NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Wałczu Markiem Giłką oraz nowo powołanymi na te funkcję przedstawicielami związków.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Starosta w imieniu Zarządu Powiatu podziękował ustępującym ze stanowiska przedstawicielom związków za wieloletnią dobrą współpracę samorządu powiatowego ze związkami, a nowo wybranym: Jadwidze Grzonkowskiej Prezesowi Oddziału ZNP w Wałczu i Izabeli Górskiej Przewodniczącej MK NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Wałczu pogratulował wyboru i życzył wiele zadowolenia płynącego z poczucia dobrze wypełnionej służby na rzecz dobra wszystkich pracowników oświaty w powiecie.


     
Piknik Rodzinny WTZ i SDN "Uśmiech"

W dniu 10 lipca 2014 roku odbył się siódmy już Piknik Rodzinny - organizowane co roku spotkanie pod gołym niebem uczestników, rodziców, pracowników i przyjaciół Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych "Uśmiech" i Warsztatu Terapii Zajęciowej w Wałczu.

Na zaproszenie Pani Jadwigi Kosidło Kierownik WTZ w Wałczu w pikniku wzięli m.in. udział: Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Jerzy Goszczyński Wicestarosta i Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Frekwencja dopisała, rodzice i zaproszeni goście stawili się licznie, świetnie bawiąc się podczas przygotowanych zawodów i konkurencji.


     
Punkt Patrolowy Państwowej Straży Rybackiej w Wałczu

Powiat Wałecki
Wieloletnie starania władz samorządowych Powiatu Wałeckiego zmierzające do utworzenia jednostki patrolowej Państwowej Straży Rybackiej w Powiecie Wałeckim zakończyły się powodzeniem.

W dniu 9 lipca 2014 r. z udziałem m.in.: Ryszarda Mićko Wicewojewody Zachodniopomorskiego, Bogdana Wankiewicza Starosty Wałeckiego, Jerzego Goszczyńskiego Wicestarosty, Tadeusza Łożeckiego Członka Zarządu Powiatu, Bogdana Białasa Przewodniczącego Rady Powiatu, Tadeusza Wenio Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, Bogusławy Towalewskiej Burmistrz Miasta Wałcza, Krzysztofa Hary Burmistrza Tuczna, Piotra Świderskiego Wójta Gminy Wałcz, Jana Świerczewskiego Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSR w Szczecinie, radnych Rady Powiatu, przedstawicieli policji, Lasów Państwowych, PZW oraz zaproszonych gości odbyło się uroczyste otwarcie siedziby Punktu Patrolowego Państwowej Straży Rybackiej w Wałczu.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Miejscem stacjonowania dwuosobowego Punktu Patrolowego w Wałczu, dla którego jednostką nadrzędną jest Posterunek Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinku jest budek przy ul. Kołobrzeskiej 33. Wicewojewoda w krótkim przemówieniu obiecał, że władze województwa będą starały się sukcesywnie doposażać Punkt Patrolowy w Wałczu, a starosta wyraził nadzieję że w przyszłości zostanie on przekształcony w Posterunek PSR i zapewnił o tym również Ryszard Mićko.


     
Spotkania z Kulturą Ukraińską

W dniu 6 lipca 2014 r. w Wałeckim Centrum Kultury odbył się kolejny koncert w ramach XIX Spotkań z Kulturą Ukraińską. W koncercie wystąpił zespół "Drużba" (Czernichów - Ukraina).
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Organizatorami spotkania z kulturą ukraińską byli: Związek Ukraińców w Polce - Zespół Twórczy w Wałczu, Wałeckie Centrum Kultury oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie.


     
"Dynamika w kadrze"

W dniu 6 lipca 2014 r. Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki uczestniczył w wernisażu wystawy zdjęć, zgłoszonych do konkursu fotograficznego "Dynamika w kadrze" - Wałcz 2014, który odbył się w Muzeum Ziemi Wałeckiej.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Celem konkursu było utrwalenie dynamiki, ruchu w przyrodzie, technice, sporcie oraz życiu codziennym. Organizatorem konkursu, który był otwarty dla wszystkich zainteresowanych byli: Zakład Transportowo - Usługowy "Albor" Sp. z o.o. w Wałczu oraz Muzeum Ziemi Wałecki.
Wyniki konkursu będą zamieszczone na stronach: www.muzeumwalcz.pl i www.albor.com.pl.


     
III EKO Festiwal Żubra w Mirosławcu

W dniach 5-6 lipca 2014 r na stadionie miejskim w Mirosławcu odbyła się trzecia już edycja imprezy pn. "EKO Festiwal Żubra", której organizatorem była Gmina i Miasto Mirosławiec oraz Ośrodek Kultury w Mirosławcu.

Uroczystego otwarcia dokonał Gospodarz Festiwalu Piotr Pawlik Burmistrz Mirosławca. W uroczystości uczestniczyli m.in.: Stanisław Gawłowski Wiceminister Środowiska, Paweł Suski Poseł na Sejm RP, Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki, Bogdan Białas Przewodniczący Rady Powiatu, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu oraz delegacje z zaprzyjaźnionych z Gminą Mirosławiec miast Friedlandzkich.

Festiwal zgromadził wielu znakomitych gości nie tylko z gminy Mirosławiec, ale także z sąsiadujących rejonów. Patronat Honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
Program festiwalu podobnie jak podczas wcześniejszych edycji Festiwalu był niezwykle bogaty i urozmaicony. Organizatorzy zadbali, aby zarówno najmłodsi jak i dorośli mogli spędzić czas przyjemnie, oprócz dmuchanych zamków i wesołego miasteczka na scenie występowały znane zespoły. Gwiazdami wieczoru pierwszego dnia Festiwalu była Ewa Farna oraz Zespół "ZAKOPOWER".
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Drugiego dnia festiwalu w niedziele 6 lipca br., na scenie pojawili się reprezentanci z powiatu wałeckiego oraz Ośrodka Kultury z Mirosławca. W niedzielę na mirosławieckiej scenie pojawiła się także grupa "Toples" oraz Zespół "Boys" grający muzykę Disco Polo. Dwudniowy Festiwal Żubra, który cieszył się bardzo dużą frekwencją mieszkańców nie tylko z Mirosławca, ale także z całego powiatu i okolic prowadziła Katarzyna Piasecka.

Ciekawym wydarzeń podczas pierwszego dnia Festiwalu był symboliczny chrzest żubra, który miał miejsce w zagrodzie w Jabłonowie. "Gryfuś" - niedawno narodzony żubr. Matka: Potynka, ojciec: nieznany, chrzestni: wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski i wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska. Miejsce narodzin i ceremonii: dzika zagroda w Jabłonowie.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
"Gryfuś" to pierwszy żubr, który urodził się zagrodzie w Jabłonowie. Jego imię wiąże się z odznaką honorową Gryf Zachodniopomorski nadawaną osobom zasłużonym dla województwa. Ceremonię (symboliczne chrzciny i poświęcenie obiektu) odprawił proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Lubnie ks. Tadeusz Winnicki. Rodzice chrzestni przyjechali na ceremonię z rodzinami.


     
Jubileusz 10-lecia PWSZ w Wałczu

W dniu 4 lipca 2014 r. w Wałeckim Centrum Kultury odbyły się uroczyste obchody z okazji Jubileuszu 10-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Św. Antoniego w Wałczu.

Uroczystego otwarcia posiedzenia Senatu i Konwentu dokonała JM Rektor dr hab. Prof. nadzw. Jolanta Witek.

Wystąpienia okolicznościowe wygłosili m.in.: prof. dr hab. Ignacy Dziedziczak pierwszy Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu, Paweł Suski Poseł na Sejm RP, Anna Mieczkowska Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego i Bogdan Wankiewicz Starosta Wałecki.

Wykład zatytułowany "Miejsce i rola polskich uczelni zawodowych w systemie szkolnictwa wyższego wygłosił prof. dr hab. Józef Garbarczyk Przewodniczący Konferencji Rektorów Publicznych Szkół Zawodowych w Polsce.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: Bogdan Białas Przewodniczący Rady Powiatu, Zbigniew Wolny Sekretarz Powiatu, Bogusława Towalewska Burmistrz Miasta Wałcz oraz radni Rady Powiatu, Rady Miasta Wałcza, przedstawiciele starostwa powiatowego, policji, wojska, straży pożarnej, duchowieństwa, szkolnictwa oraz zaproszeni goście.
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Powiat Wałecki Powiat Wałecki Powiat Wałecki
Wałecka Uczelnia została utworzona w wyniku oddolnej inicjatywy samorządu lokalnego miasta Wałcz, powiatu wałeckiego i samorządu województwa zachodniopomorskiego oraz przy ogromnym zaangażowaniu i wsparciu pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego, a później pracowników innych uczelni w dniu 1 lipca 2004 r. Pierwszym Rektorem został prof. dr hab. Ignacy Dziedziczak. Początkowo uczelnia mieściła się w budynku przy ul. Bydgoskiej 50. W roku 2005 Urząd Miasta Wałcz, przekazując darowiznę w postaci terenu po byłej jednostce wojskowej, umożliwił stworzenie kampusu akademickiego; rozpoczęto prace remontowe celem przystosowania budynków pokoszarowych do potrzeb dydaktycznych. W 2007 r. został odremontowany budynek - używany dawniej jako warsztat naprawy czołgów - w którym mieszczą się: aula, laboratoria komputerowe oraz sala do nauki języków obcych. W 2010 r. dzięki pozyskanym środkom unijnym, dokonano modernizacji kolejnego budynku, w którym obecnie znajdują się trzy nowe laboratoria, pomocne w kształceniu inżynierów, laboratorium językowe, pracownie niezbędne do prowadzenia kierunku Wychowanie Fizyczne oraz większość pomieszczeń dydaktycznych.
W 2009 r. Rektorem została wybrana dr hab. prof. nadzw. Jolanta Witek, która pełni tą zaszczytną funkcję drugą kadencję. PWSZ jest jednym z inicjatorów powołania do życia w 2011 r. Klastra Metalowego Metalika, którego zadaniem jest zwiększenie skali kooperacji wewnętrznej oraz współpracy z firmami zewnętrznymi (krajowymi i zagranicznymi). W roku 2013 uczelnia wystąpiła z inicjatywą budowy Regionalnego Centrum Badawczo-Rozwojowego, którego powstanie ma na celu zwiększenie możliwości rozwojowych przedsiębiorstw w branżach innowacyjnych poprzez zapewnienie im dostępu do innowacyjnych urządzeń badawczych, których brak w tym regionie Polski. Kolejnym realizowanym przez PWSZ przedsięwzięciem jest organizacja corocznych, międzynarodowych konferencji naukowych, które w zamyśle mają tworzyć sprzyjające warunki i szanse dla rozwoju regionu.


     
XI Henrykowskie Dni w Siemczynie

W dniu 4 lipca 2014 r. Tadeusz Łożecki Członek Zarządu Powiatu reprezentował władze samorządowe Powiatu Wałeckiego podczas uroczystego otwarcia XI Henrykowskich Dni w Siemczynie.

Od 10 lat rokrocznie w Siemczynie, położonym między Czaplinkiem a Złocieńcem, nad Zatoką Henrykowską Jeziora Drawskiego - odbywają się latem "Henrykowskie Dni". Inspiracją była dawna nazwa Siemczyna, czyli Heinrichsdorf. Nazwę tę nadano wsi na cześć jej legendarnego założyciela Heinricha, który służył w zakonie templariuszy. Pierwsze wzmianki o wsi pochodzą z roku 1292. Jeszcze dwa lata po zakończeniu II wojny światowej stosowano spolszczoną nazwę i wieś do 1947 roku nazywała się Henrykowo. Nowi gospodarze pałacu, dla upamiętnienia dawnej nazwy wsi oraz jej założyciela, zorganizowali w 2004 roku festyn, który przyjął nazwę Henrykowskie Dni w Siemczynie.

Patronat honorowy nad festynem objęli: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Biuro Dokumentacji Zabytków w Szczecinie i Wojewódzki konserwator Zabytków w Szczecinie.

BIP   |    ESP   |    Biuletyn "Powiat Wałecki"   |    Fundusze UE   |    Galeria   |    Filmy   |    Organizacje pozarządowe   |    Przetargi   |    Ogłoszenia   |    PODN   |    Powiaty partnerskie   |    Sport   |    Katalog wałeckich firm   |    PWSZ   |    Oferty pracy   |   
ARCHIWUM WIADOMOŚCI

2017
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2016
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2015
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2014
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2013
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2012
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2011
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2010
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2009
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2008
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2007
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2006
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2005
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2004
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2003
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
2002
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII